Tere tulemast Autoplusi blogisse

Täname, et oled vaevunud oma aega selle blogikise peale kulutama. Sinu Autoplus.

Thursday, December 23, 2010

Autoplusi jõulujutt

Elas kord üks Volvo ja tema omanik. Volvo oli kunagi, kui ta esindusest toodi ilusat musta värvi ja tema värvkate läikis valguse käes. Omanik oli laisk ja ei teadnud autode eest hoolitsemise kohta suurt midagi. Ta pesi  kogu aeg oma Volvot harjapesulas ja ei vahatanud teda kordagi.

Peale selle oli omanik veel ka suitsetaja ning talle meeldis valgusfoori taga istudes ja üleüldse sõidus olles salongis suitsu tõmmata. Selleks ajaks  kui auto soetamise hetkest olid möödunud mõned kuud, oli sõiduki hele salongilagi juba oma esialgse väljanägemisega võrreldes märksa tuhmim, kui sõiduki ostust sai mööda poolteist aastat oli salongilagi juba tumehalliks tõmbunud.

Selle aja jooksul, mil omanik Volvot ei vahatanud ning ta harjapesulas värvkattelt värvi maha nühkimas käis oli Volvo värvkate tõmbunud täitsa triibuliseks ning kuna omanik ei suvatsenud parkimiskohta väga hoolikalt valida, juhtus üsna sageli, et  Volvo pargiti otse päikse kätte ja kuna tal polnud UV-filtriga varustatud vaha, siis üsna varsti tõmbus Volvo must värvkatte tuhmiks.

Jõuluperioodil sisseostusaginas jäi omanik, olles teel ostukeskusse, tihedas liikluses jalgu peateel liikunud Mazdale, kelle juht ei suutnud libeda tõttu  kokkupõrget vältida, aga kuna mõlemad sõidukid liikusid ummiku tõttu väga aeglaselt,  siis sai Volvo ainult külje pealt kergelt mõlkida.

Volvo omanikule meenus õnnetuskohal, et tema sõber oli rääkinud talle Järve-Keskuse maaaluses parklas asuvast Autoplusi autoilukeskusest ja ta otsustas Volvoga kohe  peale kindlustusdokumentide vormistamist sinna sõita.

Autoplusis eemaldati Volvo küljelt mõlgid, poleeriti värvkate ning salongile teostati keemiline puhastus ja omaniku soovil nahahooldus ( nahksisu ilmutas kulumise märke) ja sõidukile värvkattele pandi värvkattekaitse. Peale iluravi Autoplusis  läikis Volvo värvkate uuesti, salongilagi  muutus uuesti heledaks, salongi nahksisu nägi välja värskem ja kulumise märgid olid kadunud. Volvo oli jõuludeks saanud uue olemise nii seest kui väljast.

Tule Sinagi meile ja tee oma auto meie juures korda! 

Sunday, November 14, 2010

Rehvitakso ja Autoplus



Teatavasti on kätte jõudnud rehvivahetuse hooaeg. Sellega seoses on üks julge ettevõte  end tublisti laiendanud ja pakub teenust nii Tallinna piires mitmete kaubanduskestuste territooriumidel asuvates boksides kui ka mobiilselt väljakutsete peale, sealjuures pakkudes teenust kerghaagisest või merekonteinerist. Viimane on vägagi julge ja innovaatiline lähenemine, mis viitab sellele, et ettevõte üritab olla oma valdkonnas eesrindlik. Samuti ei ole ka Autoplus üritanud eesrindlikusega koonerdada.

Autoplusi ja Rehvitakso koostöö saigi alguse sisuliselt sellest hetkest, kui Rehvitakso ühe oma boksidest Järve-Keskuse ette tõi  ning selle ka edukalt avas. Koostööni viis firmade sarnasus ning ühised eesmärgid. Rehvitakso soovib pakkuda sõidukiomanikele kiiret, mugavat ning käepärast rehvivahetuse teenust; Autoplusi eesmärgiks on pakkuda autoomanikele vajalikku teenust, kiirelt, mugavalt, kvaliteetselt ning mõistliku hinnaga. Vägagi sarnased sihid, kas pole? Peale sarnaste sihtide on mõlema firma puhul ühiseks huviks mootorsõidukite teenindamine. Autoplusil on peale rehvitakso ka teisi koostööpartnereid, kes mootorsõidukeid teenindavad, kuid viimase aja koostööpartnerite trende vaadates on tegemist üle pika aja esimese ettevõttega, mis huvitub mootorsõidukitest. Viimane olulisimatest sarnasusfaktoritest ongi püüd eesrindlikkuse poole. Mõlemad ettevõtted annavad oma parima, et olla eesrindlik. Samas ei saa maha vaikida, ka soovi hõivata turul võtmepositsiooni.

Mis koostöö enda sisusse puutub, siis selle  raames pakub Autoplus rehvitakso klientidele meie juures soodustust -15% kõikidelt teenustelt. 

Autoplus murrab müüte vol.4

Autoplus murrab müüte

Müüt nr.4 : Mustus ei tee autole kahju

Autoplus: Mustus on autole kahjulik

Nagu viimase aja tänavapildist märgata on, sõidab valdav enamus autoomaniket ringi määrdunud sõidukitega. Uuringud tõestavad, et eskisteerib suur osa inimesi, kes ei pea käsipesulat mitte millekski, kui autot üldse pestakse, siis see üritatakse puhtaks küürida kuskil hoovis või lastakse harjapesulas harjastega auto värvkate ära  kriimustada. Sageli lastakse auto enne selle pesemist või pesulasse toimetamist viimase piirini. Selline suhtumine näitab, et inimesed kipuvad alahindama mustuse mõjusid ehk siis arvama, et mustus ei tee autole liiga, tegelt teeb ikka küll.

Mustus on koos päikese ja poriga üks värvkatte läiget rikkuvatest teguritest. Peale selle lõhub ta ka värvkatet ja avab selle roostelele. Seda eriti siis, kui tal lasta pikemat aega sinna koguneda. Ta kuhjub värvkattele ja aja jooksul lõhub selle molekulide vahelised sidemed ning seejärel  poeb tekkinud ruumi.  Seepärast võib juhtuda, et kui auto on kuid pesemata ja mustus on värvkatte sisse imendunud, siis  autopesuga seda masinat 100%  puhtaks ei saa ja sinna kohtadesse, kuhu mustus kuhjunud on, jäävad peale pesu silmnähtavad randid. Sellise stsenaariumi puhul ei päästa muud kui poleerimine ja sõiduki kere  ülevärvimine. Poleerimine on samuti lahenduseks pleekinud värvkatte puhul.

Kuna auto määrdumine on paratamatu tuleks rääkida sellest, kuidas oleks kõige õigem teda puhastada ja mustuse eest kaitsta. Iga hinna eest ei tohiks sõidukit hoovis ja ilma leotusaineteta pesta, tulemus näeb välja nii nagu oleks keegi liivapaberiga üle auto kere tõmmanud. Harjapesula puhul on asi sama, ainult kriimud ei ole nii sügavad ja seega on suurem tõenäosus, et need õnnestub välja poleerida. Mustaks saanud auto värvkattele on kõige soodsam variant korralik käsipesula, kuna nendest variantidest kahjustab värvkatet kõige vähem (eeldusel, et see pole kaitstud), nurgapesulaid tuleks vältida, sest ei või iial teada, milline sõiduk sealt väljudes välja näeb.
Rääkides kaitsest, siis tuleks kasutada kas vaha või värvkattekaitset. Mida suurema kestvusajaga toode on seda parem. Võrreldes toimimispõhimõtteid ja kestvusaega on parim variant värvikaitse. See annab pikaajalisema ja tõhusama kaitse, muudab sõiduki kere pinna raskesti nakkuvaks ja takistab mustuse kinnitumist. Nii on vaja ka autopesude peale vähem raha kulutada ja auto värvkatet säilib kauem ilusa ja tervena. 

Friday, November 5, 2010

Autopesu autoplusis või valida mõni teine firma?




Paljud inimesed ei pese oma autot kas üldse või siis käivad harjapesulas auto värvkattelt värvi maha nühkimas. Autoplus otsutas uurida kui palju maksab auto käsipesu konkurentide juures. Uurimistöö   „ohvriteks" valisime kaks mainekat ettevõtet kellele kuulub mitmeid harja-ja käsipesulaid. Austusest nende firmade vastu  kutsume ühte neist : Ettevõte J või siis lihtsalt „J“ ja teist siis: Ettevõte S või lihtsalt „S“.

Kuna Autoplus pakub pesudest käsipesuteenuseid, siis õigluse huvides võrdlesime sügavuti ainult „J“ ja „S“ käsipesu hindasid ja seda, mida klient nende kodulehe järgi nõutava raha eest saab. Muuhulgas mainime ära ka harjapesu hinnad, et lugejal asjast rohkem aimu oleks.

Alustame kõige pealt Ettevõte S-ga. Kodulehe järgi defineerib ta end kui Eesti suurimat autopesula ketti, millele kuulub 24 autopesulat. Tema poolt antava info järgi on neil kõige odavam pesu 150.- seda nii surve kui ka harjapesu variandis ja seda on iseloomustatud kui põhipesu, mis sobib vähemäärdunud auto pesuks. See pesu sisaldab nende kodulehe andmetel: leotust, rattapesu, vaha ja kuivatust. Autoplusi kõige odavam pesu maksab 100.- , see sisaldab leotust, šampoonipesu ja kuivatust. 150.- eest on saada Autoplus autopesu,  mis kvaliteediastmelt on meie tootereas teisel kohal. Selle pesuga on võimalik puhtaks pesta isegi soos sumanud auto. See pesu sisaldab eelleotust, leotust, šampoonipesu, putukate eemaldust,  mattide ja uksevahede pesu, klaaside pesu väljaspoolt, velgede pesu veljehappega, kuivatust, rehvide pesu ja rehviläiget. Meie 200.- maksev autopesu pakub autoomanikule sama, mida 150.- erinevuseks on spetsiaalsem kuivatusvaha, kui odavamatel pesudel kasutav variant, see toode annab autovärvile lihtsalt parema läike.

Võrreldes aga 150 krooni ostujõudu Autoplusis ja Ettevõttes „S“ on ilmselge, et Autoplusis  saab 150 krooni eest rohkem. Sama tulemuse, mida võiks saavutada 150.- väljamineku tegemisega „S“-i juures saaks Autoplusis 100.- eest. Ilmselgelt tuleb Autoplusis auto pesemine odavam, kui 24 pesulat omavas ettevõttes, kus vastavalt suuremale teenindusvõimsusele ja nende kodulehel kiidetud kulude juhtimisele peaks loogiliselt ootama odavamat teenust, kui ettevõttelt, mis pakub seda laadi teenust ainult 1-s käsipesulas.
Põigates korra veel harjapesu juurde, siis ettevõte „S“ soovitab seda tugevalt määrdunud sõidukile, väites, et nende 150.- maksev käsipesu ei ole sellise sõidukipuhastamiseks otstarbekas lahendus. „S“ väidab, et nad on endi harjaparki uuendanud ja võtnud kasutusele autosõbralikumad harjad. Sellest hoolimata näeme me kriimustatud värvkattega autosid. Põhjus on selles, et isegi kui kasutada värvkatte suhtes sõbralikumaid harjasid, siis hari, mööda värvkatet ringi keerutades, korjab osa mustusest paratamatult enda külge ja need mustuse terad kriibivadki auto värvkatet. Teine oluline nüanss on see, et harjapesula harjased liiguvad väga kiiresti ja värvkattega kokkupuutudes avaldavad nad sellele märkmisväärset jõudu . Värvkate suudab sellele jõule teatud arvu kordi vastu seista (sõltuvalt juba konkreetse autovärvi tüübist ja koostisest), paraku siin planeedil pole mitte miski igavene. Ühel hetkel on regulaarse harjapesulas käimise tulemusel see piir ületatud ja kui see juhtub, siis ei ole sõiduki värvkate pehmelt öeldes just kõige kompaktsem.

Asuks nüüd ettevõte „J“ kallale. Nende kodulehe andmetel maksab neil auto välispesu 240.-; harjapesud algasid neil 160.- st. Kodulehel polnud infot selle kohta, mis klient selle raha eest täpselt saab. Probleem sai lahendatud nii, et võtsin telefoni kätte ja helistasin „J“ kodulehel antud lauatelefoni numbril. Vastas automaatvastaja, mis tundis huvi selle kohta, kas soovin käsipesu või harjapesu ja mis linnas ning millises pesulas. See väljendus selles, et pidin vajutama teatud klahvidele, et vajaliku „Ettevõtte J“ allüksusega ühendust saada. Kõige pealt üritasin kätte saada nende Merimetsa pesulat, aga see ei vastanud ja sõbralik automaatvastaja pakkus võimalust valida mõni teine pesula. Valisin nende Ülemiste esinduse, sealt vastati suhteliselt kiiresti telefonile ja sain lõpuks infot selle 240.- kroonise käsipesu kohta. Olemuselt on tegu auto täispesuga, sisaldab leotusi, putukate eemaldust, šampooni, vaha, kuivatust, mattide ja uksevahede pesu. Ma ei uurinud neilt velgede ja rehviläike kohta, sest saades aimu, sellest, et tegemist on täispesuga ning vaadates ka selle pesu hinda on loogiline, et nad pakuvad ka täisteenust. Sellest tuleneval eeldame, et „J“ peseb ka autode veljed ja ei koonerda rehviläikega. Kui ta viimati toodut ei teeks, siis tuleks see talle veelgi rohkem kahjuks kui praegu. Asi on lihtsalt selles, et samal „algoritmil“ põhineva käsipesu saab meie juurest 150.- eest, nagu juba ennem mainitud.Ettevõttes „J“ maksad lihtsalt 90.- rohkem. Tänapäeval ei ole see küll  kuigi suur raha, aga samas piisavalt marginaalne erinevus. Üheksakümne krooni eest saab poest ikka kotitäie toitu osta, seda siiski sõltuvalt poe hinnaklassist ja valitud toodetest.

Kokkuvõtlikult on Autoplus’is võimalik autot pesta odavamalt kui  harjapesulas. Korralik käsipesu meie juures on siiski samaväärne Ettevõtte „S“ harjapesu hindadega. Vahe on selles, et meie juures saab sama raha eest rohkem ja auto värvkate kulub pesu käigus vähem ning sellele ei teki kriime, mis harjapesula külastamisel oleks täiesti tavaline nähtus.

Võrreldes meie käsipesu sellega, mida ettevõte „J“  pakub on hinnaerinevus üllatav. Teeme sama töö odavamalt ja suure tõenäosusega kvaliteetsemalt kui nemad. Nende harjapesud algasid 160.-, seega on ettevõte „S“ neist ka selle koha pealt ees.

Thursday, November 4, 2010

Autoplus murrab müüte vol 3

Autoplus murrab müüte
Müüt nr.3: Piisab kui autot harva vahatada
Autoplus: Autot võib vahata peale igat pesu, sellest sünnib pigem kasu kui kahju

Teatavasti on vaha näol tegemist auto värvkatte kaitsmiseks kasutava keemiaga. Vahasid on erinevaid tüüpe ja nad erivad ka oma koostise poolest hästi palju. Koostise kõrval on üheks tähtsaimaks vahatüüpide erisuseks nende sõiduki värvkatte pinnal püsimise aeg. See võib olla sõltuvast tootest näiteks  läikevaha puhul mõni päev või kõvavaha puhul ka 6  kuud,  kõige kauem püsib vahadest tootja andmetel peal nanovaha. Selle garanteeritud kestvus jääb kuskile 8 kuni 10 kuu pikkuse perioodi sisse.
Autoomanikud, kes üldse vaha kasutavad, panevad seda oma sõidukile  peale suhteliselt harva. Tavapärane praktika on 1-2 korda aastas. Usutakse, et see on piisav, et autot mustuse, tolmu, UV-kiirguse, putukatate, maanteel kasutatava soola mõjude jne eest kaitsta. Tegelt asi nii roosiline ei ole. Kui inimene ostab näiteks kõvavaha, siis kõigi eelduste kohaselt on see vaha tema sõiduki värvkattel tõesti 6 kuud, aga arvesse tuleb võtta ka seda, et vahakiht kulub. Autopesu, tolmu ja mustuse eemaldamine kulutavad vahakihti igakord kui seda teha.
See, et vahakiht kulub tähendab seda, et ta muutub õhemaks. Õhem vahakiht pakub värvkattele vähem kaitset. Vahakiht, mis sõiduki värvkattele kantakse on teatava paksusega ja teatava vastupidavusega kulumisele. Seepärast on oluline seda täiendada. Ei ole küll katastroofiline, kui peale iga pesukorda vaha peale ei panda, aga see pigem mõjub hästi kui tuleb kahjuks. Kui autot tihedalt pesta, siis sobib sellisel juhul kasutamiseks odavam vahatoode nt läike- või kiirvaha.

Thursday, October 28, 2010

Autoplus murrab müüte vol.2


Autoplus murrab müüte
Müüt nr.2: rehviläige on ainult iluasi
Autoplus: Rehviläige ei ole ainult  iluasi


Eksisteerib palju autoomanikke, kes arvavad, et rehviläige on mõeldud rehvidele ilusama välimuse andmiseks. Ei saa öelda, et see oleks 100% vale, kuid see on ainult asja üks tahk. Teine tahk on rehviläike hooldav roll.
Vaadates  rehviläike tehnilisemaid aspekte näeme, et selle näol on tegemist rehvide pinnale  kantava keemiaga, mille eesmärk on ühelt poolt kaitsta rehvi pragunemise ja UV kiirguse mõjude eest; teiselt poolt ühtlustab ja peidab rehviläige mustuse rehvil ( isegi peale põhjalikku pesu ja eelnevat leotust ei pruugi sõiduki rehve 100% puhtaks saada). Lähtudes rehviläike spetsiifikast on ilmselgelt vale väita ja isegi mõelda, et ta on ainult iluasi.
Kindlasti on rehviläikel autopesu teenustes ja auto ilusaks muutmisel oma osa. Ilusamat autot on ju hea vaadata, aga tähtsam on ikkagi asja tehniline pool. Nagu eelpool öeldud kaitseb rehviläige rehve pragunemise ja UV kiirguse eest. See võimaldab niimoodi rehvikomplektil kauem vastupidada ja vähendab tõenäosust, et rehv keset teed lõhkeb ehk siis muudab autoomaniku elu muretumaks ja ohutamaks.
Seetõttu tasuks autot pesulas pestes alati valida selline pesutoode, mis muuhulgas rehviläiget sisaldab. Rehviläige on selline asi, mille tähtsust ei tasuks tema kasulike omaduste poolest kohe kindlasti mitte alahinnata ja tema kasutamist ei tohiks peljata või ära jätta puhtalt iluasjaks tembeldamise tõttu. Ütlen veelkord, et rehviläige on auto tervisliku seisukorra poolest kriitilise tähtsusega ja peaks seetõttu kuuluma iga oma sõiduki tervisest lugu pidava autoomaniku portfelli.
Samas tuleks siiski ka ära mainida, et leidub tooteid, mis paistavad silma oma tolmusidususe poolest, seega võivad rehvid tolmusel teel sõites kiiresti tolmuseks saada, seda eriti siis, kui auto on värskelt pesulast tulnud.  Sellist olukorda saab kergesti vältida, uurides autopesulast, millist rehviläiget nad konkreetset kasutavad ja kuidas on lood selle tolmusidusega- turul leidub kümneid erinevaid tooteid, osad neist kaotavad jäädavalt tolmusiduvuse, kui on rehvi sisse imendunud. See imendumine võtab loomulikult aega ja sõltub ka rehviläikest endast. Kvaliteetse toote puhul on see paari tunni küsimus, kui ta on rehvi sisse imendunud ja peale seda võib juba rahulikult tolmusel teel kulgeda.
Vaatamata selle väiksele miinusele on rehviläige igati kasulik ja ta võib  ka kesta päevi- sõltuvalt tootest kuni  10 päeva. Selle ajaga jõuab sõiduk uuesti mustaks saada ja siis on hea jälle teda pesta ja lasta  rehviläige peale kanda. Tulemuseks on hooldatud värvkattega sõiduk, mille rehvid peavad keskmisest kauem vastu ja seetõttu on omaniku väljaminekud väiksemad.

Saturday, October 23, 2010

Autoplus murrab müüte vol.1

 
Autoplus murrab müüte:
Müüt: nr.1  Autot peab vahatama
Autoplus: Autot ei pea tingimata vahatama vaid sobilikum oleks kasutada värvkattekaitset

Sissejuhatuseks,  Autoplus on avanud uue jutuseeria, mille teema on: Autoplus murrab müüte. Plaanide järgi koosneb see seeria 4 jutust, neist esimene käsitleb siis värvkattekaitset nn värvikaitse, teiste juttude teemad jäävad saladuseks kuni nende ilmumiseni. Igal nädalal ilmub Autoplusi blogis 1 jutt, milles Autoplus lükkab ümber ühe  laialt levinud müüdi.
Nüüd siis värvikaitse juurde. Värvikaitse on autokeemia valdkonda kuuluv toode,  mis on kasutav samadel eesmärkidel nagu vaha.
Erinevusi on värvikaitse ja vaha vahel mitmeid. Peamine erinevus, mis muudab värvikaitse vahast vastupidavamaks ( see püsib kauem peal kui vaha) ning toimelt kordades tugevamaks-tõhusamaks on selle toimemehhanish. Erinevalt vahast, mis kinnitub värvkatte pinnale seob keemilisel tehnoloogial põhinev värvkattekaitse end värvikihiga mitte värvkatte pinnaga. Nagu eelpoolmainitud on tulemuseks tunduvalt pikaajalisem ja tõhusam kaitse.
Värvkattekaitsel on erinevaid koostiseid, kuid toime on ikkagi üks. Erinevused tulenevad lihtsalt kaitsekestusest.  Autoplus ise kasutab 2 tüüpi värvikaitseid, võimaldamaks autoomanikel valida nende jaoks taskukohane toode.
Räägiks veel lähemalt värvikaitse ja vaha toimetest. Sõltuvalt koostisest võimaldab vaha kaitsta värvkatet UV kiirguse, putukate, talvel kasutava teesoola, mustuse ja tolmu kahjulike toimete eest värvikihile ning hõlbustab pinna puhastamist.
Värvkattekaitse takistab mustusel värvikihisisse imendumast ja seeläbi värvikihi väliskeskkonna mõjudele avanemise eest. Samuti ei lase ta talvist teesoola värvikihini ja hoiab ära selle korrosiooni, takistab putukate happelistel kehamahladel värvikihini jõudmist ja seda rikkumast ning suudab kaitsta ka UV kiirguse eest, kui värvkattekaitse koostisse kuulub UV- filter.  Rääkimata siis juba sellest, et hõlbustab pinna puhastamist.
Lõpetuseks ütleks värvikaitse kohta, et tegemist on ühekordse kuluga, kuna auto värvikiht on kaitsud pikka aega. Samuti võimaldab see pesude pealt raha säästa, kuna takistab mustuse nakkumist ning seetõttu suurendab auto puhtana püsimise aega ehk siis selle autoomanik, kes kasutab värvikaitset külastab pesulat harvemini kui autoomanik, kes kasutab vaha.

Thursday, September 30, 2010

Uuendused Autoplusi koostööpartnerite hulgas



Taaskord on meie koostööpartnerite perre lisandunud uusi liikmeid, seda korda on juures mitte 1 vaid koguni 2 uut koostööpartnerit. Nendeks on Arigato ja Myfitness. Arigato on spordiklubi, kes pakub idamaiste võitluskunstide, tantsu ja fitnesstreeninguid ning Yasuragi’t        ( jaapani kuumaveevann ning saunad); Myfitness pakub erinevaid treeninguid nagu aeroobika, basseini – ja jõusaalitreeningud.
Jällegi võib öelda, et Autoplus on neist brandidest kategooriliselt erinev  ja erineva taustaga. Asja muudab huvitavamaks seegi, et need 2 brandi kelle tegevusvaldkond on sarnane erinevad oma valdkonna piires üsna suuresti. Autoplusil on läinud korda moodustada nendest harmooniline kontrast, liites nad meie koostööpartnerite hulka.
Arigoto ja Myfitness on koostööpartnerite pere uued liikmed alates 29.09.2010 ja nende kliendid saavad meie juures püsivalt soodustust -10%. Samuti tuleb koostööraames ette ka kampaaniad, kus pooled osalevad oma pakkumistega.

Thursday, September 23, 2010

10 näpunäidet, kuidas auto korras hoida


Kindlasti on nii mõnigi  märganud, kuidas auto nende kasutuses olles kulub ja aina koledamaks muutub. Usun, et selle probleemi üle on ka pead vaevatud ja kindlasti on üritatud ise midagi auto heaks teha. Autoplus tuleb siin kohal appi, pakkudes 10 näpunäidet, kuidas autot korras hoida ja võimalust teha seda pikaajalise kogemusega proffessionaalide poolt. 

  1.  Kõige elementaarsem ja lihtsam asi, millest piisab, et auto kauem säiliks on autot pesta. Vältida tuleks kodus pesemist ja harjapesulaid. Mõlemad on potentsiaalsed värvkatte tapjad.
  2.  Asi, mida paljud autoomanikud peavad tarbetuks ja kalliks, kuid mis annab auto ilule väga palju juurde on  poleerimine. See muudab värvkatte pinna libedaks, takistab mustuse naakumist, paneb matistunud sõiduki värvkatte uuesti särama ja eemaldab värvkattelt kriime.
  3. Kasutada sellist toodet nagu värvikaitse. Olemuselt vahaga sarnane, kuid toimelt kordades tugevam.
  4.  Nahk- ja tekstiilsalongidel kasutada vastavalt siis naha või tekstiilikaitset. See muudab salongimaterjalid vetthülgavaks ja pidurdab nende määrdumist vedelate ainetega. Samuti värskendab salongi, tulemus on kõige efektsem, kui kasutada peale salongi keemilist pesu. 
  5.   Klaasipinnad tasuks muuta vett- ning mustusthülgavaks kasutades klaasivaha. Kvaliteetne klaasivaha püsib kaua peal, võimaldab maantekiirusel sõita ilma klaasipuhastiteta vähendades nii nende kulumise kiirust, takistab klaasile veekile tekkimist ja parandab läbinähtavust vihmaste ja uduste ilmadega. Investeering, mida paljud autojuhid ei oska hinnata, kuna pole proovinud. Need kes on proovinud, ei kahetse vaid kasutavad klaasivaha kogu aeg-teda tuleb paigaldada vaid 1-2 korda aastas... 
  6. Kui esineb probleeme sellega, et tuled ei valgusta korralikult ja auto on ka  vana, siis pole Xenosist mingit tolku. Aitab tulede lihvimine.See muudab tuhmunud tule uuesti läbipaistvaks. Kui võrrelda tuld enne ja pärast lihvimist on selgesti märgata, et lihvitud tuli näeb välja nagu uus ja valgusefekti poolest toimib ka nii. 
  7. Tugevalt määrdunud plastiku jaoks ei ole midagu etemat kui plastikupesu koos plastikukaitsega. Nagu järeldub teenuse nimestki, siis plastikupesu eemaldab sellele sattunud tugeva mustuse ja plekid. Plastikukaitse pidurdab plastikumäärdumist ja mustuse pooride kaudu plastiku sisse imendumist ning aitab plastikupinnale sattunud mustust kergesti eemaldada.
  8.  Määrdunud tekstiilsalongile kulub ära üks korralik tekstiilihooldus. Peale seda näeb salong välja nagu uus ja teda on hulga lihtsam korras hoida. 
  9.   Nahksalongile, kus torkab silma pragunenud ja murdumise äärel nahksisu, pole muud ravi kui korralik nahahoolduskuur. Peale puhastamist, taastamist, kreemitamist ja nahakaitset jäävad praod, murduma kippuv või isegi võidunud nahk minevikku ning tulemus püsib ilus ka kauem ning määrdub aeglasemalt.
  10. Takistamaks rehve pragunemast ja kaitsmaks neid UV kiirguse eest, tuleks lasta neid neid hooldada. Parem panustada natuke rehvide korrashoidu kui riskida sellega, et see keset maanteed lõhkeb.